İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Advanced SystemCare Ne İşe Yarar? Özellikleri Neler?

Advanced SystemCare Ne İşe Yarar? Özellikleri Neler?

advanced-systemcare-nedir

Kullanıcılar tarafından bilgisayar hızlandırma programı olarak düşünülen Advanced SystemCare, aslında içerisinde birçok özellik bulunduruyor. Bir örnek vermemiz gerekirse kullanıcılar bu program sayesinde bilgisayarlarında ki gereksiz dosyaları temizleyebiliyorlar. Bunun yanı sıra program, ‘İnternet Hızlandır’ seçeneği ile ağda bazı değişiklikler yaparak iyileştirmeler yapabiliyor.  

Ücretsiz olarak kullanılabilen programın tabi ki full sürümü de bulunuyor. Ücretsiz versiyonda kullanıcılar tüm özellikleri kullanamıyorlar. Ancak Pro yani tam sürümü satın alan kullanıcılar programda ki özellikleri rahatlıkla kullanabiliyorlar.  

Başlangıç optimizasyonu dâhil olmak üzere birçok özellik sunabilen program, özellikle oyuncular tarafından bilgisayar hızlandırma amaçlı kullanılmak isteniyor. Ancak belirttiğimiz gibi programın işe yaradığı birden fazla nokta bulunuyor. Şimdi gelin bu programın neler yapabildiğine birlikte daha yakından bakalım. 

Advanced SystemCare Ne İşe Yarar? Özellikleri Neler? 

Birçok kullanıcı Advanced SystemCare nedir sorusunun yanı sıra programın ne işe yaradığını da merak ediyor. Bu yüzden bizde programın işlevleri hakkında sizlere kısa bilgiler vermek istiyoruz. 

Bakım Özelliği

advanced-systemcare-bakim

Bu kısımda program ile genel olarak çöp dosyalar, güncel olmayan sürücüler gibi şeyleri tarayabilirsiniz. Bu kısımda aynı zamanda internet geliştirmesi, sistem iyileştirmesi vs. gibi çeşitli özelliklerde taramaya dâhildir. Tarama bittiğinde program tüm bunları tespit eder ve isteğinize göre işlem yapar.  

Yani eğer isterseniz tarama sonunda programın çöp dosyaları silmesini, güncel olmayan yazılımları güncelleştirmesini vs. sağlayabilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi burada yaklaşık 10’a yakın seçenek yer almaktadır. Taramanın sonunda ‘Düzelt’ butonuna tıklayarak programın tüm problemleri gidermesini sağlayabilirsiniz. 

Advanced SystemCare Hızlandırma

advanced-systemcare-hizlandirma

Bu kısımda Advanced SystemCare Full sürümle birlikte çok daha fazla seçeneği kullanabilirsiniz. Ancak genel olarak ücretsiz sürümde de birçok seçenek mevcuttur. Özelliğin detaylarından genel olarak bahsedecek olursak, ilk olarak ‘Turbo Hızlandırma’ ile RAM belleğinizi temizleyebileceğinizi belirtelim.  

Bu sayede bilgisayarınızda çalışan birçok gereksiz arka plan uygulamasını kapatabilirsiniz. Bunun yanı sıra başlangıç iyileştirme ile sisteminizin açılışındaki bazı programları devre dışı bırakabilirsiniz. Hızlandırma kısmında ki bazı araçlar bunlardan oluşuyor. Bunların haricinde programın Pro yani full sürümünü satın alarak internet hızlandırma gibi seçenekleri de kullanabilirsiniz.

Advanced SystemCare Koruma

advanced-systemcare-koruma

Programın içerisinde antivirüs gibi bazı koruma seçenekleri de mevcut. İlk olarak bu kısımda Antivirüs Koruma ve Güvenlik Duvarı Koruma gibi seçeneklerin olduğunu belirtelim.  

Bunun yanı sıra Tarayıcı Koruma kısmından Reklam Kaldırma ve E-Posta Koruma gibi seçenekleri de aktifleştirebiliyorsunuz. Pro sürümü satın aldığınızda ise bu kısımda Anti-Casus Yazılım, Anti-İzleme ve Erişim Engelleyici özelliklerini aktif edebiliyorsunuz. 

Yazılım Güncelleyici Özelliği

yazilim-guncelleyici

Advanced SystemCare özellikleri kısmında genel olarak çok fazla seçenek görüyoruz. Bu seçenekler arasında yazılım güncelleyici de yer alıyor. Bu kısımdan Chrome, Opera gibi birçok programı hızlı bir şekilde güncelleyebiliyorsunuz.  

Yani bilgisayarınızda eski sürüm bir uygulama varsa program sizin için tespit ediyor ve isteğinize göre son sürüme yükseltebiliyor.  

Advanced SystemCare Fiyatı Ne Kadar? 

Programın özellikleri genel olarak bu şekilde karşımıza çıkıyor. Daha önce de bahsettiğimiz gibi programın ücretsiz sürümü mevcut. Ancak ücretsiz sürümde bazı özellikler kullanılamayabiliyor.  

Pro sürümü satın almak isteyen kullanıcılar için Advanced SystemCare Pro fiyatı 1 yıllık 20 dolar olarak belirlenmiş durumda. Programın Pro sürümünü satın alan kullanıcılar 3 farklı bilgisayarda aynı hesapla kullanım sağlayabiliyorlar.  

Bunların yanı sıra uygulamayı indirmek ve satın almak isteyenler için linkleri aşağıya bırakacağımızı belirtelim. Son olarak bıraktığımız linklerin uygulamanın resmi sitesine ait olduğunu da belirtmemizde fayda var. 

  • Programı ücretsiz indirmek için: Tıkla 
  • Programı satın almak için: Tıkla 

Bu yazımızda hızlandırma programlarından birini inceledik. Daha detaylı bir şekilde yazdığımız En İyi Antivirüs Programlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap