1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Astropay Kart Nedir? Kullanımı Nasıl Gerçekleşiyor?

Astropay Kart Nedir? Kullanımı Nasıl Gerçekleşiyor?

astropay-kart-nedir

Ödeme seçenekleri kullanıcılar tarafında her zaman önemsenen sistemlerdir. Çünkü internet bünyesinde alışveriş gerçekleştirirken güvenilirliğinin olması gerekir. Astropay kart ise bu konuda tüm kullanıcılara yardım edebilecek sistemi bünyesinde barındırıyor.Değişen ödeme sistemleri içerisinde oldukça dikkat çekmeyi başaran bu kart sayesinde her müşteri kolay bir şekilde internet üzerinden alışveriş yapabiliyor. Öyleyse bu kartı merak edenler için Astropay kart nedir? Ne tür özellikleri bulunuyor? Neler sunuyor? Açıklıyoruz. 

Astropay Kart Nedir? 

Günümüzün ödeme teknolojisine bakıldığında pek çok sistem dikkat çekiyor. Fakat bunların arasında yer alan bu özel kart sayesinde insanlar daha kolay ve güvenilir alışveriş yapabiliyor. İnternet ortamının vazgeçilmezleri haline gelen sanal kart sistemi, hızlı ve kolay ödeme yaptığından her zaman tercih ediliyor. 

Astropay kart kullanıcıları bu durumdan oldukça memnun görünüyor. Çünkü önemli olan internet üzerinden yapılan her alışverişin bünyesinde hiçbir tehdit unsuru bulunmamasıdır. Bunun önünü kapayan ise sanal kartlar olarak açıklanabilir. 

Astropay Kart Özelliklerinde Neler Bulunuyor? 

Özel olarak tasarlanan kartın özelliklerine bakacak olursak ödeme hızı ve güvenilir sistemi dikkat çekiyor. Kişisel bilgi kullanmaya gerek kalmadan alışveriş gerçekleştirmek adına destek olan Astropay kart resmi sitesi bulunduğu için güvenli olarak belirtiliyor. 

İçeriğinde bulunan 16 hane sayesinde alışveriş işlemi kolaylıkla gerçekleşiyor. Sunulan bu 16 haneler kullanılarak yapılan alışverişlerde ödeme kolaylığı da önemli bir konudur. Ancak kartın kullanımı sadece 1 yıl olarak sınırlandırılmıştır. Kullanım işlemi ise kişilere bağlı olarak gerçekleşiyor. 

Tüm bakiyenin hepsi bir anda kullanılabileceği gibi parça parça olarak da kullanılabiliyor. Astropay kart üstelik 1 yıl sonra otomatik olarak kullanıma kapandıktan sonra aynı numara ve sistem üzerinden tekrar üretilemiyor. Böylece bazı problemlerin önüne geçilebiliyor. 

astropay-kart-kullanimi

Astropay Kart Kullanımı Nasıl Gerçekleşiyor? 

Kartın kullanımı gayet kolay bir sistem tabanından gerçekleşiyor. Alışveriş yapan kişiler ödeme işlemine geldiklerinde sunulan “PİN” sayesinde ödemelerini yapabiliyorlar. Elbette bu işlemi yaparken kullanıcıların aklından Astropay güvenilir mi? Sorusu da geçebiliyor. 

Verilen bu numara sadece bir kişi için özel olarak tasarlandığı için ileride hiçbir problem yaşanması mümkün değildir. Çünkü kartı kullanan kişiler hiçbir şekilde kendine ait olan özel bilgilerini kullanmıyorlar. Böylece problem yaşanmadan ödeme işlemi gerçekleştirilebiliyor. 

Ancak ödeme yapılması için ilk önce alışveriş sitelerinin kartı destekleyip desteklemediği öğrenilmesi gerekiyor. Destekleyen siteler üzerinden bakiyenin tümü kullanılabileceği gibi parça parça olarak da kullanılabilir. Astropay kart bakiyesinde 100 Dolar bulunuyorsa “PİN” kodu aracılığıyla 50’şer Dolar harcayabileceği gibi 25’er Dolar şeklinde de harcayabilir.  

Astropay Kart Satın Almak İçin Ne Tür İşlemler Gerekiyor? 

Resmi site üzerinde bulunan kutucuklar üzerinden Astropay kart al seçeneğinde tıklandıktan sonra istenilen bakiye seçeneği gelecektir. Buradan ne kadar bakiyenin olması isteniyorsa seçilir. Kart bakiyesi 10 Dolardan başlayarak 250 Dolara kadar devam ediyor. 

Buradan istenen bakiye seçildikten sonra canlı operatöre bağlantı gerçekleştiriliyor. Canlı destek birkaç işlemi istedikten sonra banka hesabı sunacaktır. Hesabın açıklama bölümüne telefon numarası yazıldıktan sonra ödeme gerçekleştirilir. 

Bu hesap içerisine ödeme gerçekleştirilmesi anında kart işleminin tamamlanması için canlı desteğe bağlanılır. Böylece hangi bankaya ödeme yapıldığı, ne kadar ödeme yapıldığı, isim ve soy isim sunulur. En son olarak Astropay kart SMS olarak kullanıcıya gönderilecektir. 

Astropay Kart Avantajları İçerisinde Neler Mevcut? 

Bireylere özel bir şekilde üretilen bu özel sanal kart içerisinde yer alan en önemli avantaj, güvenlik çerçevesinde ödeme gerçekleştirilmesini sağlamasıdır. İsteyen kullanıcılar online ticaret yapabilecekleri gibi alışverişleri de rahatlıkla gerçekleştirebilirler. 

Bir diğer önemli olan avantajı ise kişisel bilgilerin kullanılmadan işlemlerin yapılmasıdır. Böyle bir özellik sayesinde kopyalanma, çalınma ve daha farklı problemlerin oluşmasının önüne geçişmiş olunuyor. Astropay kart kullanıcıları en çok bu konudan memnun görünüyor. 

Bir diğer Paykwik Kart Nedir? Başlıklı yazımızda ilginizi çekebilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap