İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. CS GO Surf Nasıl Oynanır? Kodları Nelerdir?

CS GO Surf Nasıl Oynanır? Kodları Nelerdir?

cs-go-surf-nasil-yapilir

Cs Go Surf, özellikle son zamanlarda oyun meraklılarının vazgeçilmez parçası haline geldi. Surf modu ise oyun için başlı başına eğlenceli ve farklı bir hale geldi diyebiliriz. Kısaca bu modu anlatacak olursak; oyunun surf modunda rampalardan kayarak bir ilerleme gerçekleştiriyorsunuz ve zamanlı atlama, dönüşler gibi özelliklerle yolunuza devam ediyorsunuz.

Burada eğlenmek için bulunduğunuzu unutmayın. Eğlenirken de zorlanacaksınız. Kademe kademe artan bir özelliğe sahip diyebiliriz. Tam 6 kademe bulunuyor ve siz ilerledikçe zorluk da artıyor. Gelin şimdi cs go’da surf nasıl yapılır? Gelin birlikte inceleyelim.

CS GO Surf Nasıl Yapılır?

Surf haritası, doğası gereği daha kaygan bir yapıda bulunmakta. Oyuncular için hızlı ve dönüşü fazla bir harita vaat ediyor. Kendinizi geliştirdikçe kademe atlıyorsunuz ve son kademede en zor bölümü yapmaya çalışıyorsunuz. Aslında surf haritası size sadece refleks ve atlama becerisi getirir. Haritaya girmek için ise;

⦁ Bir rampanın solunda bulunuyorsanız klavye de “D” tuşuna basmalısınız.
⦁ Eğer rampanın sağında bulunuyorsanız klavye de “A” tuşuna basmalısınız. Kısacası ters hareket ediyorsunuz.

Bu adımları uygulayarak rampa dışına çıkmadan hareket etme şansına sahip oluyorsunuz. Ayrıca burada hıza çok dikkat etmelisiniz. Hızlı olmazsanız surf yapma imkânınız çok yok. Rampadan rampaya atlamayı düşünüyorsanız da, diğer rampaya yakın olmalı ve fareyi yukarı tutup zıplamalısınız. Fare- tuş kombinasyonu Cs Go ayarları için çok önemli

Surf Haritaları Nasıl Bulunur?

Ben bu haritaları her yerde bulamıyorum. Nasıl bulacağım diyebilirsiniz. Haklısınız. Surf haritalarını bulmak için bir takım yöntemler bulunmakta. Bunlar;

⦁ CS GO oyununu başlatıyorsunuz.
⦁ Serverler kısmına geliyorsunuz.
⦁ Alt kısımda bulunan etiket bölümüne “Surf” yazıyorsunuz.
⦁ Bunu yaptığınız andan itibaren karşınıza çok fazla surf haritası gelecektir. Kısacası Cs go surf maps sizin karşınıza çıkacaktır.

Surf Yönlendirme Tuşları

Farenizin yetersiz kalacağı bir takım durumlar olabilir. Bu yüzden dönüşler, klavye tuşu ile sağlanabilir. Bunun için konsolu açmanız gerekmekte. “ tuşu ile konsolu açmanız mümkün. Diyelim ki açamadınız. Oyun ayarlarına girerek konsolu aktif edebilirsiniz. Konsolu aktif ettikten sonra iki tuş kombinasyonu sağlamanız gerekmekte. Bind tuş+ right ya da bind tuş+ left. Konsolu açtıktan sonra bunları yazmalısınız.

Burada yazan kısımlara size uygun gelen ve en kolay bulduğunuz tuş kombinasyonlarını yazmalısınız. Örneğin “A” ve “D” gibi yapabilirsini. Denemesi ve yapması kolay bundan emin olabilirsiniz. Diğer önemli bulduğumuz konu ise fare hassasiyetinin tam olması. Surf modunda fare hassasiyeti ve DPI ayarını ayarlamanız gerekmekte. Hassasiyet ayarı da size bağlı bunu unutmayın. Yüksek DPI fare üzerinde titremelere sebep olabilir. Surf yapmanızı olumsuz etkileyebilir. Bunlara dikkat etmelisiniz.

CS GO Surf Kodları

Surf ayarlarınızı bazı kodlar ile düzenleyerek kolayca kendiniz rahatça oynayabilirsiniz. Aşağıda çeşitli ayarlar bulunmakta bu ayarları takip edebilirsiniz.

cs-go-surf-kodlari

Cs Go Surf Server Ayarı

Cs Go FFA Mod Surf Yapma
mp_autokick 0
mp_autoteambalance 0
mp_friendlyfire 1

Cs Go Surf Kaymak İçin Kodlar:
İlk başta bu kodu yazmanız gerekmekte: sv_accelerate 10
Zor diyebileceğimiz kod: sv_airaccelerate 100
Daha kolay sayılabilecek kod: sv_airaccelerate 150
Orta ve zor arasındaki kod: sv_airaccelerate 200
Kolay kod: sv_airaccelerate 400
Eğlence kodu: sv_airaccelerate 800
En kolay diyebileceğimiz kod: sv_airaccelerate 1000

Cs Go Surf Server Ayarları

Surf yapmak için bir takım server ayarları bulunmakta. Bu ayarları kullanarak serverları düzenleyebilirsiniz. Bu server kodları şu şekildedir:

sv_stepsize 999
sv_airaccelerate 9999
sv_accelerate 9999
sv_gravity 650
sv_airmove 9999

Admin Girişi Yaptıysanız, Adminseniz;
amx_rcon sv_stepsize 99999 (kafesten çıkmak için gerekli olan şifre)
amx_rcon sv_airaccelerate 101 (kaymak için gerekli olan şifre)
amx_rcon sv_gravity 500 (uçmak için size lazım olacak olan şifre)

Bu şekilde oyun ayarlarınızı düzenleyerek surf modunu açabilirsiniz. Surf modu eğlence ve refleks gelişimi için size büyük katkısı olacak emin olabilirsiniz. Fare ve yön tuşları hassasiyetinizi ayarlamanın en eğlenceli yollarından biri diyebiliriz. Şimdiden size iyi oyunlar dileriz.

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz , Zula Nasıl Oynanır? Konu başlıklı yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap