İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. En İyi Antivirüs Programları 2020 yılı

En İyi Antivirüs Programları 2020 yılı

en-iyi-antivirus-programlari

Bir bilgisayarda her gün kullanılan web sayfaları, e- posta, sosyal medya ya da bilgisayar programları; her ne kadar güvenli içerikler olarak bilinse de bilgisayarınıza virüs bulaştırabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek adına antivürüs programları geliştirilmiştir. Bilgisayarları zararlı yazılımlar ve virüslerden korumak için kullanılan bu programların çalışma prensipleri ise; belirli bir disiplin dahilindedir. Bilgisayarınızda antivirüs yazılımınızı kullandığınızda yazılım, öncelikle program ya da dosyaları tarar ve bu tarama sonucunda bilinen kötü amaçlı programlar ve virüslerle karşılaştırır. Bunların dışında virüs programları, yeni yazılımlarda bulunma ihtimali olan virüsleri kontrol ederek kullanıcıları şüpheli durumlardan haberdar etmektedir. Peki 2020 yılında kullanılan en iyi antivirüs programları nelerdir? Bu yazıda en çok tercih edilen antivirüs programlar hakkında genel bir bilgi paylaşacağız.

2020 Yılında Kullanılan En İyi Antivirüs Programları

En iyi korumayı sağladığını iddia eden yüzlerce antivirüs programı bulunmaktadır. Fakat bazen bu antivirüs programlarının kendileri kötü amaçlı yazılımlar olabilmektedir. Bu nedenle kullanıcılar tarafından güvenilir olduğu kanıtlanmış markaların programlarının tercih edilmesi gerekmektedir. Ayrıca antivirüs programları bilinen kanın aksine çok yüksek ücretlerden hizmet sunmamaktadır. Her kesin satın alabileceği kaliteli ve pek çok uzman tarafından güvenirliği kanıtlanmış antivirüs programı bulunmaktadır.

Norton Antivirüs Programı

norton-antivirus-programi

En kaliteli ve güvenli antivirüs programlarından olan Norton; zararlı dosyalar ve yazılımlara karşı güçlü bir koruma sağlayan popüler bir antivirüs programdır. En iyi koruma ödülü olan ve sürekli güncellenen bir program olan Norton, en son çıkan zararlı dosyalara ve virüslere karşı her zaman nitelikli bir koruma sağlamaktadır. Kısacası kötü niyetli yazımlara karşı üstün bir koruma sağlayan bu antivirüs programının kendine özel koruma teknikleri bulunmaktadır.

Kaspersky Antivirüs Programı

En iyi antivirüs programlarından olan Kaspersky, bilgisayar aracılığıyla e- ticaret alışverişi ya da bankacılık faaliyetleriyle yapanlar için üstün bir koruma sağlamaktadır. Sürekli tarama programı devrede olan Kaspersky; kötü yazılım ve virüslere karşı bilgisayarları korumaktadır. Bilgisayarın hafızasını ve işlemcisini yormadan kontrollü bir şekilde çalışan bu program, 2020 yılının en iyi antivirüs programları arasında gösterilmektedir. Ayrıca fidye yazılımları engelleyebilen Kaspersky; sade ve Türkçe arayüzüyle kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır.

Bitdefender Antivirüs Programı

en-iyi-antivirus-programlari

Bitdefender, antivirüs programları arasında windows tabanlı bilgisayarları en etkin güvenlik önlemleriyle koruyan programlar arasında öne çıkmaktadır. Zararlı yazılımları arka planda sessizce koruyan ve Windows işletimi ile uyumlu bir şekilde çalışan bu program, Windows 8’in arayüzünü yansıtmaktadır. Bilgisayarların yavaşlamasını önleyen ve USB’leri etkili bir taramadan geçiren Bitdefender, ayrıca internet bağlantılarının sürekli kontrollerini sağlayarak yetkisiz programların bilgisayarlara girişini önlemektedir.

Avast Antivirüs Programı

Avast, antivirüs programları arasında virüs ve kötü yazılımları temizleme konusunda başarılı olan programlardan biridir. Geliştirdiği tekniklerle bilgisayara bulaşan virüsleri analiz edip sonrasında silen bu program, üst düzey güvenlik sağlayan programlarından biridir. Hem bilgisayar hem de mobil cihazlarda çevirimiçi olarak üstün bir koruma sağlamaktadır. Özellikle telefonları zararlı uygulamalara karşı korumaktadır.

ESET NOD32 Antivirüs Programı

ESET NOD32; fidye yazılımlara, kimlik avlarına ve bilgisayar korsanlarına karşı bilgisayarlarda üstün bir koruma sağlamaktadır. Bu antivirüs programı kötü amaçlı yazılımlara karşı bilgisayar sistemini, yavaşlatmadan kaliteli ve güvenli bir şekilde korumaktadır. Günden güne kendini geliştiren ESET NOD32, çevrimiçi ve çevrimdışı her türlü tehditlere karşı güçlü proaktif bir koruma sağlamaktadır. Özel geliştirilmiş virüsleri ve birden fazla katmanlı şifrelemeye sahip kötü yazılımları algılayıp temizlemektedir. Bilgisayarda indirme yapıldığında belirli dosyaları tarayarak güvenli bir indirme işlemi yapılmasını sağlamaktadır. Bilgisayarda oyun oynarken de güvenliği sağlayan bu program, her daim arka planda sessiz modda çalışarak aktifliğini korumaktadır.

antivirus-programlari

AVG Antivirüs Programı

Ücretli ve ücretsiz olarak hizmet sunan AVG, antivirüs programları içinde önemli bir yere sahiptir. Uzun yıllardır kullanıcılar tarafından yoğun olarak tercih edilen bu program, 2020 yılının en iyi antivirüs programları arasında gösterilmektedir. Özelikle kişisel fotoğrafların ve dosyaların yetkisiz kişilere gönderilmesini önleyen bu program, internet üzerinden gelme ihtimali olan her türlü tehditte karşı güvenli bir koruma sağlamaktadır. Bulut tabanlı bir yapısı olan AVG, güvenlik yazılım programları arasında önemli bir yere sahiptir. Tüm Windows sürümlerini destekleyen bu program, ayrıca indirilen dosyaları da otomatik olarak analiz edebilmektedir.

Symantec Endpoint Protection 14 Antivirüs Programı

Günümüzde yoğun olarak kurumsal firmalar tarafından üst düzey güvenlik sağlamak adına kullanılan bu program, bilgisayarları profesyonel bir şekilde korumaktadır. Şuan 317 milyon kötü amaçlı yeni yazılımları tespit eden Symantec Endpoint Protection 14, kötü amaçlı programlara karşı etkin koruma sağlamaktadır. Sürekli kendini yenileyen ve değiştiren virüs yazılımlarını algılayan bu program, her daim güçlü güvenlik duvarı sayesinde önemlini almaktadır. Otomatik virüs taramalarıyla indirilen uygulamaları ve dosyaları detaylı bir şekilde tarayıp analiz etmektedir. Sahte dolandırıcı siteleri engelleyebilmekte olan Symantec Endpoint Protection 14, kimlik ya da şirket bilgilerinin çalınmasını önlemektedir. Ayrıca kötü amaçlı yazılımları, Network Thread Protection uygulaması sayesinde sisteme yerleşmeden durdurmakta ve temizlemektedir.

McAfee Total Protection Antivirüs Programı

internet-security

Antivürüs programları içinde önemli bir yere sahip olan McAfee Total Protection, yeni bir sürümü geliştirilmiştir. Yeni özelliklere sahip olan bu program, özellikle çevirimiçi kullanımlarda yüksek güvenlik sağlamaktadır. Etkili ve hızlı tarama motorları ile zararlı yazılımları ortadan kaldırmaktadır. McAfee Total Protection, sistem yavaşlıklarının da önüne geçerek bir tarama sağlamaktadır. Lokal ağlarda da koruma sağlayan bu program, bilgisayara erişmek isteyen yabancı kişileri engellemekte ve bu durumu size rapor etmektedir. Ayrıca spamlara karşı e- postalarınızı koruyan bu program, 2020 yılının en iyi antivirüs programları arasında tüm zararlı yazılımlara karşı en etkin koruma sağlayan bu programdır denmektedir.

Panda Antivirüs Programı

Panda antivirüs programı, Windows 8 Metro arayüzüne sahiptir. Profesyonel bir koruma sağlayan bu program; virüs, kimlik sahteciliği ve casus yazılımları gibi pek çok tehlikelere karşı bilgisayarları kolayca korumaktadır ve gelen tehditleri anında engellemektedir. Özellikle USB aracılığıyla bilgisayara sızmaya çalışan virüsleri anında tespit edip yok etmektedir. Bunların dışında oyun oynarken bir anda karşınıza çıkabilecek olan reklamları engellemektedir.

Avira Antivirüs Programı

Avira antivirüs programı; bilgisayarınızda belleğinizi ve işlemcinizi yormadan arka planda çalışmaktadır. Her geçen kullanıcılar tarafından ilginin arttığı bu program; uzmanlar tarafından yapılan testlerde başarılı sonuçlar elde etmiştir. Her işletim sistemine uyum sağlayabilen bu program, sorunsuz bir koruma sağlamaktadır. Ayrıca ayda bir kere rapor verme özelliğine sahip olan bu program, ayda 500 MB’lık VPN’lik bir de ek özelliği vardır. Kolay bir kuruma sahiptir ve depolama alanınızı işgal etmemektedir. Güvenlik yazılımlarını pasif hale getiren kötü yazılımları tespit etmekte ve silmektedir. Dayanıklı bir güvenlik duvarı olan bu program; oyun oynarken ve film izlerken arka planda sessiz bir şekilde çalışarak etkin bir koruma sağlamaktadır.

Cylance Smart Antivirüs Programı

Yeni yeni tanınmaya başlayan Cylance Smart antivirüs programı, yapay zeka teknolojisini kullanarak pek çok antivirüs programından farklı fakat güvenli bir koruma sağlamaktadır. Lisan satın alma uygulaması dışında bir ücretlendirmesi bulunmayan bu program; yapay zeka teknolojisi sayesinde bilgisayarınızı yavaşlatmadan kötü amaçlı yazılımlardan korumaktadır. Bu programda diğer virüs programlarının aksine tarayıcı uzantısı, VNP ve güvenlik duvarı bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap