İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. En İyi Web Tasarım Programları Listesi
Trendlerdeki Yazı

En İyi Web Tasarım Programları Listesi

kodlama-egitimi-teknoloji

Web tasarımcılarının sıkça arattığı en iyi web tasarım programları konusunda böyle bir liste oluşturmak istedik. Bu listede bulunan programlar, kullanıcıların olumlu geri dönüşleri ile sıralanmıştır. Tabi en iyi deyince tüm zamanı kapsayan bir iyilikten bahsetmiyoruz. Zaman geçtikçe farklı programlar üst sıralara taşınıyor. Bu yazımızda yer alan programları şuan güncel olanlar ve eskiden kullanılan web tasarım programları olarak iki parçaya ayırdık.

En İyi Web Tasarım Programları

Web siteleri tasarlarken bazı web tasarım programlarına ihtiyaç duyabiliyoruz. Kimi zaman bu programların tasarımlarından, kimi zaman da kodlama kısmından yararlanabiliyoruz. İşimizi de bir hayli kolaylaştırıyor. İş yükünüzü azaltacak en iyi web tasarım programları;

Öncelikle güncel listeye göre programları sıralayacağız.

Adobe Photoshop

Web sitesi tasarımlarıyla veya diğer tasarımlarla ilgilenenlerin bırakmak istemeyeceği bir programdır kendisi. Bu programla aklınıza gelebilecek her şeyi teknik bilgiyi bildikten sonra tasarlayabilirsiniz.

Web tasarım kısmı için kodlamaya geçmeden evvel Adobe Photoshop programıyla web sitesinin hatları belirlenir ve çizilir. Müşteriniz için tasarlıyorsanız ilgili bir taslak oluşturur ve müşterinize sunabilirsiniz. Ayrıca web sitesinin tasarımını yapıp, bu tasarımı kodlamaya dönüştürerek web tasarlayan birçok insan var. En iyi web tasarım programları listemizin ilk sırasında yer alan Photoshop ile web tasarımı yapmak gerçekten daha kolay.

Adobe Dreamweaver

Uzman web tasarımcıların sık sık kullandığı bu program ile web sitesi dizaynı yapılabilmektedir. Özellikle dizayn sonrasında oluşan tasarımı kodlamaya çevirmek isteyenler için tavsiye ettiğimiz bir yazılımdır. PHP, CSS, HTML, JS, ASP.net gibi birçok yazılım dilini algılayarak bünyesinde görüntüleme imkanı sunar. Görüntüleyebildiğiniz gibi bu tasarımları hızlı bir şekilde düzenleyebilir ve tekrardan kodlamasını oluşturabilirsiniz. Kodlama ve tasarımın beraberliği bu uygulamayı en iyi programlar arasında yer edinmesini sağlıyor.

Adobe Fireworks

Photoshop uygulamasına benzer bir görünüme sahip olsa da özellikleri daha kısıtlı ve tek bir alana odaklıdır. Photoshop ile birçok tasarım yapılırken bu uygulama sadece web tasarım alanına özgün diyebiliriz. Bizlere sunduğu tasarım oluşturma kolaylığı ile listemizde yerini gösteriyor.

Notepad++

Diğer kodlama yazılımlarına oranla etkisi biraz daha az ancak açık kaynak kodlu ve kolay kullanım sunması sebebiyle listemizde bulunmakta. Ücretsiz olarak edinebileceğiniz bu programla birçok çeşit dosyayı açabilir ve düzenleyebilirsiniz. HTML ve CSS ile uğraşan web tasarımcılar için en iyi programlar arasındadır.

Güncel web tasarım programları listemizin sonuna geldik. Şimdi ise sırada güncelliğini kaybetmiş ancak hala çok kullanışlı olan programları sergilemeye gelelim.

Adobe Flash

Çok eski bir program değil kendisi ve zamanında web tasarımcıların oyuncak gibi kullandığı bir programdır. Sıkıcı sayfalardan uzak, hareketli tasarımlar oluşturmak isteyen tasarımcılar için göz bebeği konumundaydı. Program ile yapabileceğiniz çizimlere hareketlilik kazandırarak çok çeşitli animasyonlar hazırlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda animasyon yapımcılarının da sıklıkla kullandığı programlardan bir tanesidir. Ancak en iyi web tasarım programları arasında konumunu koruyor.

Microsoft FrontPage

Web tasarım ile uğraşan ilklerin kullandığı bir programdır. Kaba HTML sayfaları tasarlamaya ve basit web sayfaları oluşturmaya yarar. Ancak yine de birçok programın önüne geçmiştir.

Önerebileceğimiz diğer programlar şunlardır

Illustrator
3D Studio Max
AutoCAD
FreeHand
Corel Draw

Bu programlarla da web site tasarımları oluşturmak mümkündür. Kendi kolaylığınıza gelebilecek bir program seçip tasarım yapmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap