İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Gelecek Vadeden En İyi 5 Altcoin

Gelecek Vadeden En İyi 5 Altcoin

ocak-ayinda-en-iyi-performans-gosteren-kripto-para-birimleri-696x435-1

Kripto paralar Bitcoin başta olmak üzere yükselişlerine hızla devam ediyorlar. Bu hızlı yükselişleri ve Dünya’nın her yerine yayılmaları ile etki alanlarını genişletiyorlar ve daha çok kişi tarafından dikkat çekmeyi başarıyorlar. Altcoinler’den bazıları ise Bitcoin kadar iddialı olmayı başarıyor. Hatta bazı kripto para birimlerinin gelecekte Bitcoin’den bile yüksek değerlerde olacağı düşünülüyor. Bu yazımızda da Bitcoin’den sonra en çok gelecek vadeden beş altcoin para birimini inceleyeceğiz.

Ripple (XRP)

2012 yılında geliştirilen ve çok düşük komisyonlarla para transferi gibi işlemleri yapabilmesi için üretilen bir altcoin olan XRP, en değerli kripto paralar arasında dördüncü sırada yer alıyor. 11 milyar dolarlık market hacmiyle piyasada oldukça büyük bir yere sahip olmasının yanında birçok büyük firma ile anlaşması bulunan XRP değeri düşük olsa da yatırımcısına da oldukça umut veriyor. Gelecekte fiyatının ne olacağını bilmek oldukça zor ancak piyasadan kolay kolay silinecek gibi durmuyor.

ChainLink (LINK)

Son zamanlardaki yükselişleriyle adından oldukça fazla söz ettiren bir altcoin olan LINK, geleceğin Bitcoin’i olarak görülüyor. Geçtiğimiz aylarda değerini 3-4 kat arttırdığı için herkeste bir heves oluşturan bu kripto para birimi daha sonrasında sert düşüşler yaşadı. Yine de başladığı yere göre halen çok iyi durumda. 3 milyar dolarlık market hacmine sahip olan LINK, 1 milyarlık toplam arza sahipken 350 milyon dolaşımda arza sahip. En değerli kripto paralar sıralamasında ise sekizinci sırada bulunuyor.

LiteCoin (LTC)

Bitcoin’in küçük kardeşlerinden biri olan ve kripto para piyasasının öncü birimlerinden biri olan LTC, açık kaynaklı bir yazılım projesi olarak piyasaya sürüldü. Aynı Bitcoin gibi herhangi bir yöneticisi bulunmamaktadır ve şifrelemesi birebir Bitcoin tarzındadır. En değerli kripto paralar arasında dokuzuncu sırada yer alan LiteCoin, dönem dönem yaptığı fiyat yükselişleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. 3 milyar dolarlık market hacmine sahip olan bu kripto para birçok kişi tarafından gelecekte çok değerli olacağı öngörülüyor.

Ethereum (ETH)

Bitcoin’den sonra ikinci sırada gelen Ethereum, Bitcoin kadar eski ve bir o kadar değerli kripto para birimi. En değerli kripto paralar sıralamasında Bitcoin’den sonra ikinci sırada bulunan ve 38 milyar dolarlık market hacmine sahip olan ETH, geçtiğimiz günlerde çok iyi fiyat yükselişleri yaptı. Bu sayede bünyesine yeni yatırımcılar katmayı başardı. Tüm zamanlarda $1000 seviyelerinin bile üstüne çıkan bu kripto para birimi oldukça iyi bir konuma sahip. Ethereum, fiyat olarak değerini yükseltmese de gelecekte çok değerli bir kripto para birimi olacak.

EOS

Yatırımcısını hem üzen hem de sevindiren bir kripto para ile karşınızdayız. Gün içerisinde kendini ikiye katlayan ve sonra tekrar yarı yarıya düşen, dolayısıyla volatilitesi çok yüksek olan EOS, 2 milyar dolarlık market hacmiyle en değerli on dördüncü kripto para olarak yerini alıyor. EOS yatırımcıları halen bu kripto paradan ümitli olduklarını belirtiyor ancak EOS’un tahtı bu sıralar biraz sallanıyor. Yine de EOS oldukça sağlam temellerde oluşturulmuş bir transfer aracı ve bu yetkinliğini kaybetmeyecek gibi gözüküyor.

Tüm bu kripto para birimlerinin dışında bir anda piyasaya giriş yapan ve hızla yükselen kripto para birimleri de mevcut. Kripto para birimlerinin hikayelerini ve gelişimlerini takip ederek, gelecekleri hakkında az da olsa tahmin yapabilmek mümkün. Umarız siz de bu piyasalardan hakkınız olanı alabilir ve kripto paralar konusunda başarılı bir yatırımcı olmayı başarırsınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap