İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Huawei FreeBuds Pro İncelemesi – Fiyat ve Özellikleri…

Huawei FreeBuds Pro İncelemesi – Fiyat ve Özellikleri…

5f5b8f4aae298b6b47b384f0-1

Bir kablosuz kulaklık olsun ama profesyonel olsun diyorsanız, tam size göre bir kulaklık önerimiz var. Bu yazımız içerisinde Huawei FreeBuds Pro kablosuz kulaklık fiyat ve özellikleri hakkında inceleme yapacağız.
İncelemeye başlamadan önce şunu belirtelim; Huawei FreeBuds Pro kulaklık, diğer kulaklıklara nazaran yeri başka bir yerde. Çünkü bu kulaklıkta bulunan özelliklerini, diğer kulaklıklarla karşılaştıracak olsak ortaya açık ara bir sonuç beliriyor.

Huawei FreeBuds Pro Tasarımı

Huawei’nin diğer kablosuz kulaklıklarında Dolphin tasarımlarını görmüştük. Şimdiki kablosuz kulaklığı olan Freebuds Pro’nun tasarımı daha farklı. Bu sefer kulak kanallarına göre tasarlanmış olan silikon başlıklı sürücüler ile çok şık bir görünüm kazandırılmış. Ayrıca şıklık konusu kulaklığın sade olmasından gelmiyor. Kulaklığa bakınca o profesyonel hissiyatı sizlere kolayca hissettirmekte.

Huawei FreeBuds Pro Uyum Testi

Kablosuz kulaklığı telefonunuzla eşleştirme amaçlı HUAWEI AI Life isimli uygulamasıyla sizlere bir test imkanı sunuluyor. Yapılacak testte, kulaklık içerisinde bulunan 3 farklı kulak ucu çeşidiyle kendinize uygun olanını seçmenize yardımcı oluyor.
Test aşamasında izolasyon değerleri ve ses performansı gibi konular üzerinde durularak uygulama sizler için karar veriyor. Bu özelliğiyle gerçekten başarılı bir çalışma olmuş.

Huawei FreeBuds Pro Renk Seçenekleri

Freebuds Pro, tasarımıyla bile bizleri kendinden alırken, farklı renk seçenekleriyle de gözlerimizi boyamış durumda. Öyle ki Soğuk Gümüş, Karbon Siyahı, Seramik Beyazı çeşitleriyle birçok kitleye hitap eden renkler kullanılmış.

Huawei FreeBuds Pro Ağırlığı

Güzel bir tasarıma sahip olan Freebuds Pro, hafifliğiyle de kendine bağlıyor. Kulak sürücülerinin 1 tanesi 6.1 gram ağırlığında olup kulağınızda hissettirmeyecek cinsten. Hafif olmasına bağlı olarak gözünüz korkmasın. Oldukça sağlam bir yapıda ve kulağınızdan da düşmüyor. Bunun rahatlığıyla kolaylıkla spor yaparken bu kablosuz kulaklığı kullanabilirsiniz. Ayrıca kulaklığın ek özellik olarak ter ve su damlalarına karşı da dayanıklılığı bulunuyor.

Huawei FreeBuds Pro Özellikleri

Profesyonel görünümlü olarak tasarlanmış olan Huawei Freebuds Pro’nun iç tasarımı da hayretler ettirici. Küçük bir alana sahip bölüme ultra manyetik bir sürücü yerleştirilmiş. Çift çekirdekli bir mıknatıs, çift Bluetooth anteni, üçlü mikrofon bulunmakta. Ayrıca bunlarla da bırakılmayıp, gürültü engelleme sensörleri sizlerin kulak kemiğinizi odak alarak çalışmakta. Bu özelliklerin daha net anlaşılabilmesi için biraz daha açık konuşalım.


Freebuds Pro kulaklıkta Bluetooth sürümü 5.2 versiyonunda. Bluetooth içerisinde çift anteniyle bu özelliği bulunduran ilk kulaklıklardan olma niteliği taşıyor. Bu mükemmel özelliğiyle telefon ve kulaklık bağlantınız iki kat hızlı duruma gelmiş ve yaşanabilecek ani bağlantı kopmalarına çözüm halini almış. Bu özelliklerin haricinde çift anteni ile iki farklı cihaza aynı anda bağlayabiliyorsunuz.


Kablosuz kulaklığın mikrofonlarına gelirsek, tek kulaklığın içerisinde üç adet mikrofon bulunuyor ve bu mikrofonların dağılımı; iç kısımda 1, dış kısımda 2 adet mikrofon olacak şekilde tasarlanmış. Bu tasarımıyla gürültü engelleme ve konuşma algılama niteliklerine yarar sağlamış.

Huawei Freebuds Pro Dokunmatik Kontroller

Diğer kulaklıklara göre daha farklı bir bakış açısıyla tasarlanmış dokunmatik kontrolleri bulunmakta. Örnek vermek gerekirse; sol kulaklığın uç kısmını sıkarsanız gürültü engelleme özelliğini kapatabilir veya açabilirsiniz. Sağ tarafı sıktığınızda asistanı etkinleştirebiliyorsunuz. Bu özellikleri AI Life uygulaması ile değiştirebiliyorsunuz.

Huawei Freebuds Pro Ses Kalitesi Nasıl?

Kulaklığın ses kalitesi gerçekten mükemmel. Gürültü engelleme özelliğiyle rüzgarlı ortamlardan etkilenmeyeceksiniz. Ayrıca uzun sohbetlere doyamayan kişiler için söyleyelim, Freebuds Pro kulaklık ile uzun telefon görüşmeleri yapabileceksiniz. Bu özellikleriyle ses konusunda, son dönemler içerisinde en iyi kulaklıklardan bir tanesi.

Huawei FreeBuds Pro Pil Performansı

Önceki kablosuz kulaklıklara bakarak uzun pil ömür kavramına artık alışagelmiş durumdayız. Böylesine profesyonel bir kulaklık için de pil ömrü önemli bir kavram. Tabi ki bunu da düşünmüşler ve uzun bir kullanım imkanı sunmuşlar.
Kulaklığın gürültü engelleme özelliği biraz şarjı tüketebiliyor. Haliyle gürültü engelleme açıkken 4,5 saat civarı ve kapalıyken de 7 saat civarı kullanım sunuyor. Kutusu ile beraber kullanımda 30 saat kullanım imkanına sahip oluyorsunuz. Kulaklığın ortalama şarj süresi 40 dakika olarak belirlenmiş.
İçerisinde çıkan USB-C kablo ile hızlı bir şekilde şarj edebiliyorsunuz. Kablosuz şarj sevenler de unutulmamış ve kablosuz şarj özelliği de eklenmiş.

Huawei FreeBuds Pro Fiyatı

Piyasaya 1499 TL ile girişini yaptı. Satışı ise Huawei Online Mağazası içerisinde yapılıyor. Kulaklık ucuz değil ancak sunulduğu muazzam özellikleriyle segmentine uygun bir fiyatta diyebiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap