1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. İnstagram Hesaplarına Yaş Sınırı Geliyor!

İnstagram Hesaplarına Yaş Sınırı Geliyor!

instagram-reuters_16_9_1575532015-670x371-1

İnstagram yaptığı son güncellemeyle bazı kişilerin bazı içerikleri görmesini engellemek için hesaplara hangi yaş aralığının profiline girebileceğini ayarlayan güncellemeyi getirdi. Amaçlarının küçük çocukları yetişkin , şiddet ve uygunsuz içeriklerden koruma olduğunu belirten İnstagram , bu özelliğin yakında tüm hesaplara geleceğini vurguladı. Özellikle işletme hesapları için çok önemli bir özellik olduğunu düşünebiliriz. Çünkü belirli bir yaş aralığına hizmet veren işletmeler herhangi bir müşteri kaybına uğramadan İnstagram yaş sınırı ayarlarını düzenleyip müşterilerine hizmet vermeyi sürdürebilir.

İnstagram , yaş sınırını getirdiğini ama her bölgede açık olmadığını belirtti. Amerika’nın önde gelen modellerinden olan ve İnstagram üzerinden yaptığı paylaşımlarla bilinen Sheyenne Shea , geçtiğimiz günlerde İnstagram hesabından yaptığı açıklamada Türkiye’deki erkeklerden uygunsuz ve taciz içerikli mesajlar aldığını bu sebeple hesabını belirli bir kitleye kapattığını dile getirdi. Şuan Türkiye’den herhangi bir hesapla Model’in profiline girmek istediğinizde ”Bu profili görmek için en az 90 yaşında olmalısın” yazısı çıkıyor.


İnstagram yaş sınırı , genelde 12-15 yaş aralığındaki kişilerin yetişkin içeriğe maruz kalması şikayetleriyle dikkate alındı. Siz de bu yaş sınırı ayarıyla , profilinize hangi yaş aralığının , bölgenin/ülkenin girebileceğini ayarlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap