İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir? – TeknOnline

Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir? – TeknOnline

netflix-izleme-gecmisi-nasil-silinir2018-05-07-14-25-38_650

Netflix’te izledikleri filmleri temizlemek isteyen kişiler Netflix izleme geçmişi nasıl silinir? Şeklinde arama yapmaktadırlar. Bu şekilde kimse sizin ne izlediğinizi göremez. Netflix’te oluşturulan sistem sizin izlediklerinizi depolayarak filmi kapattığınız takdirde kaldığınız yerden devam etme özelliğine sahiptir. Neyi izlediğiniz ve kaçıncı dakikada kaldınız gibi nitelikler uygulama sayesinde bilinebilir. Özellikle Netflix hesabınızı birkaç kişiyle paylaşıyorsanız izledikleriniz sizin için sıkıntılar oluşturabilir. Sadece izlediklerinizi temizlemek için değil, sıkıcı film ve dizi önerilerinden kurtulmak için de bu işlemleri uygulayabilirsiniz. Bu yazımızdaki işlemleri uygulayarak Netflix izleme geçmişi silme adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Netflix İzleme Geçmişi Silme

İzleme geçmişini temizleyebilmeniz için öncelikle tarayıcıya yani internetinize girmelisiniz. Netflix sitesinden giriş yaptıktan sonra profil bölümüne ulaşmalısınız. Profil bölümünden kendinize ait profili belirledikten sonra izleme etkinliği seçeneğine tıklamalısınız. Bu şekilde izlediklerinizi bu sayfa üzerinden rahatça görebilirsiniz. Silmek istediğiniz içerikleri tekil olarak bu sayfa üzerinden seçerek kolayca silebilir veya tümünü tek bir tuşla silebilirsiniz.

Ancak burada dikkatli olmanız gereken bir şey var. Netflix izleme geçmişi silme adımlarını uyguladıktan sonra eğer yarım kalan filmleriniz veya dizileriniz varsa, kaldığınız süreler dahilinde temizlenecektir. Ayrıca size özel oluşturulan film ve dizi önerilerinin tekrardan oluşturulması gerekecektir. Bu yüzden izleme geçmişini silmeden evvel bu tarz sorunlarla karşılaşacağınızı bilmelisiniz.

Netflix İzleme Geçmişi Hemen Silinir mi?

Aslında hemen silinmeyebilir. Sistemin yoğunluğuna göre ve izleme geçmişinize göre süresi değişiklik gösterebilmekte. Silmek için onay verdiğiniz zaman 24 saat içerisinde silinmesi için işleme koyulur. Bu nedenle biraz beklemeniz gerekecektir. Silme işleminden önce hangi profili seçtiğinize dikkat ediniz. Hesabınızı birçok kişiyle paylaşıyorsanız kendi geçmişiniz yerine yanlış profil seçerek onların geçmişini silebilirsiniz.

İzleme Geçmişini Silerek Sıkıcı Önerilerden Kurtulun

Netflix platformu sizin izlediğiniz film ve dizileri takip ederek yine sizin beğenebileceğiniz izleme önerilerini sürekli olarak karşınıza çıkaracaktır. Bu öneriler uzun vadede sizin canınızı sıkabilir. Bu önerilerden kurtulmanın bir yolu da Netflix izleme geçmişi silme işlemidir. Üstteki adımları uygulayarak kolayca izleme geçmişinizi temizleyebilir ve sıkıcı önerilerden kurtulabilirsiniz.

Netflixle alakalı sorunlarınızı çözüme ulaştırmak için Netflix’i ziyaret edebilirsiniz…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. admin_avatar

    Gerçekten çok yararlı bi yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir