İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Whatsapp Çıkartma Nasıl Yapılır? Whatsapp Çıkartma Yapma
Trendlerdeki Yazı

Whatsapp Çıkartma Nasıl Yapılır? Whatsapp Çıkartma Yapma

whatsapp-cikartma-nasil-yapilir

Sizde biliyorsunuz ki korona virüs pandemi sürecinde internet üzerinden iletişimin önemi bir hayli arttı. Bu önemin artması da iletişim kategorisinin içinde olan anlık mesajlaşma programları ve uygulamalarına talebin artmasını sağladı. Whatsapp’da bu uygulamalardan biri ve çok popüler. Bu yazımızda sizlere “Whatsapp çıkartma nasıl yapılır? ” konusunu işleyeceğiz. Dikkatlice okuyup çıkartmalarınızı istediğiniz şekillerde yapabilir ; arkadaşlarınıza ailenize ve tüm yakınlarınıza atabilirsiniz. 

Whatsapp Çıkartma (Sticker) Yapma 

Whatsapp kendi sitesinde ve uygulamasında da bu başlığa yer vermiş. Bu sayfadan ulaşabilirsiniz bilgiye. Whatsapp’ın kendi yazısını okuduktan sonra kendi kullandığınız işletim sistemindeki uygulama ve oyun marketine de girebilirsiniz. Orada da birçok çıkartma yapma programlarıyla karşılaştık. İsterseniz şimdi size önerdiğimiz whatsapp çıkartma yapma programıyla nasıl çıkartma yapabileceğinize geçelim. 

Whatsapp Çıkartma Nasıl Yapılır? (Android ve iOS) 

İlk olarak Android ve iOS üzerinden indireceğiniz uygulama aynı sadece isimleri değişik bunu belirtmek isteriz. Google Play’ de ki adı Sticker Maker , App Store’da ki adı ise Sticker Maker Studio . Aşağıya uygulamanın linklerini bırakıyorum. 

Android kullananlar buradan indirebilir. 

IOS kullananlar da buradan indirebilir. 

Uygulamayı indirdikten sonra yapacağınız şeyleri şu şekilde sıraladık; 

  1. Uygulamayı başlatın. 
  2. Uygulamayı başlattıktan sonra “Create a new stickerpack” e tıklayın. 
  3. Çıkartma paketinize bir isim verin. 
  4. Ardından oluşturduğunuz pakete tıklayarak istediğiniz bir görseli uygulamada bulunan kare kutulardan birinin içine bırakın. 
  5. Oluşturduğunuz çıkartmayı indirin ve mesajlaşmalarınızda eğlencenize eğlence katın. 

Whatsapp Nedir?

whatsapp-nedir

Tam adıyla Whatsapp Messenger , 3 Mayıs 2009 tarihinde piyasaya sunulmuş ve neredeyse 11 yıla yakın bir süre önce de yayınlanmıştır. Kurucuları 2 eski Yahoo! çalışanı Brian Acton ve Jan Koum’dur. Daha sonra çeşitli nedenler ve teklifin cazip gelmesi nedeniyle Whatsapp’ı 19 milyar dolar karşılığında Facebook’a satmışlardır. Whatsapp’ın yazıldığı dil “Erlang” yazılım dilidir. Son açıklanan sayılara göre şuanki aktif kullanıcı sayısı 2 milyarı geçmiş durumda ve hergün bu sayıda artarak yükselmeye devam ediyor. Biz Whatsapp’ı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu yazımızı beğenmiş iseniz , bu yazımızla alakalı diğer bir ele aldığımız “Telegram Nedir , Nasıl Kullanılır?” başlıklı konumuza da bakabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap