1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya
 3. Yaay Sosyal Medya Uygulaması Nedir?

Yaay Sosyal Medya Uygulaması Nedir?

yaay

Yaay sosyal medya uygulaması, son zamanlarda sizin de dikkatinizi çekti değil mi? Etkili reklamlar ve farklı yapısıyla dikkat çekmeyecek gibi değil zaten. Genel olarak baktığımızda, Twitter’a benzer bir uygulama diyebiliriz. Mikroblog kısmı da belki Twitter’dan ayrılan bölümü diyebiliriz.

Bununla birlikte paylaşım yapabiliyorsunuz, paylaşımlarınız beğeniliyor. Bu kısmı da Facebook benzeri diyebiliriz. Yaptınız paylaşımlar da retweet yapabiliyorsunuz. Peki, özellikler bu kadar mı? Hayır! Gelin şimdi hep birlikte daha ayrıntılı inceleyelim.

İncelememize geçmeden önce Yaay uygulamasına buradan erişim sağlayabilirsiniz.

Yaay Kimin? Kullanıcılara Neler Sunuyor?

Yaay, tamamiyle Türk yapımı diyebiliriz. CEO’su da Emre Meriç diye bilinen bir iş insanı. Emre Meriç de uygulama hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. Açıklamaların özetinde;

 • Önceliğimiz ve çıkış noktası; farklılık yaratacak ve gençlerin dikkatlerini çekecek bir uygulama olması,
 • Aynı zamanda dinamik ve yenilikçi bir platform meydana getirmek,

Yaay sosyal medya uygulaması ise; diğerlerinden farklı olarak; kategorilere ayrılmış şekilde içerik paylaşımı sağlıyor oluşu.
Uygulama, kendine özgü yapısı ile

 • Sosyal çevre oluşturma,
 • İstediği kategoride uygulamayı kullanma,
 • Gündem ve haber takibi,
 • Doğru bilgiye erişme ve bilgilendirme, gibi süreçlerde kullanıcılara yeni deneyimler sunacak.

Yepyeni Ve Farklı Bir Özellik

Yaay uygulamasının, aynı zamanda en ilgi çekici özelliği; bir beğenmeme butonuna da sahip. Özellikle Facebook ve Twitter için çok istenilen bu özellik Yaay’ da kullanılmış durumda. Gençlerin alışkanlıkları üzerine kurulmuş ve güzel düşünülmüş bir özellik diyebiliriz. Bunların yanında gelişime ve değişime çok açık bir sosyal medya uygulaması. Görünen o ki kullanım alışkanlıklarını değiştirebilecek bir uygulama gibi duruyor.

yaay-sosyal-medya-uygulamasi

Yenilikçi Özellikler Artarak Devam Edecek

Şimdiye kadar Yaay ne? Bunu konuştuk. Şimdi Yaay’ ın hayata geçmesi başlı başına büyük bir yenilik diyebiliriz. Fakat bununla sınırlı kalmıyorlar ve giderek kendilerini yenilemeye devam ediyorlar. Meriç bu konuda;” Sürekli olarak geliştiriyoruz.

Önümüzde ki günlerde birçok yeni özelliği uygulamamıza ekleyeceğiz” dedi. Özellikle rozet puan sistemi için önümüzdeki dönem adına olumlu mesajlar verildi. Kullanıcılar yaptıkları paylaşım, beğeni ya da hareketlilik sayesinde puanlar toplayabilecekler. Sonra da bu puanlar üzerinden çeşitli kampanyalardan yararlanma fırsatına sahip olacaklar.

Yaay Nasıl İndirilir?

Yaay’ı kullanmak istiyorsanız indirmeniz ve kullanmanız kesinlikle çok kolay. Bundan emin olabilirsiniz. Google Play Store ya da İOS Apple Store’de indirilebilir. Yaay apk da mevcut. Google üzerinden arama yaptığınızda gelen apk’lardan birini indirirseniz kullanmaya başlayabilirsiniz. İndirmesi ücretsiz bir uygulama olduğunu da belirtmemizde fayda var.

Android üzerinden Yaay indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

iOS cihazlar üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Uygulamayı kullandınız ama size hitap etmediğini mi düşünüyorsunuz? Bunun sonucunda silmek mi istiyorsunuz. Bunun için iki şekilde hesabınızı silebilirsiniz.
Mobil Kullanıcılar İçin Yaay hesap silme;

 1. Adım: Uygulamayı açıp, giriş yapınız,
 2. Adım: Sol üste giriş yaparak profil resminizin olduğu kısma gelin ve profilinize geçiş yapın,
 3. Adım: Sağ üstte dişli bulunmakta. Ayarlara tıklayınız,
 4. Adım: Gizlilik ayarlarına gelin. “Hesabı Sil” derseniz hesabı kalıcı oalrak silmiş olursunuz,
 5. Adım: Gizlilik ayarlarına gelin. “Hesabımı Askıya AL” derseniz de tekrar kullanmak istediğiniz zamana kadar askıya alın.

Web tarayıcı üzerinden hesap silmek istiyorsanız;

 1. Adım: Uygulamaya giriş yapın.
 2. Adım: Sağ üstte profile gelin ve orada dişlilere basarak ayarları açın
 3. Adım: “Hesabımı Sil” derseniz kalıcı olarak silersiniz, “Hesabımı Askıya Al derseniz de geçici olarak kullanım dışı bırakırsınız

Yaay sosyal medya uygulamasını indirmek kadar silmek de bu kadar kolay aslında. Bu yenilikçi Türk girişimini deneyip kullanabilirsiniz. Beğenirseniz içerik üretmeye devam edebilirsiniz. Beğenmezseniz de kolayca silebilirsiniz.

Yaay Yorumları

Yerli bir girişim olarak ortaya çıkan ve kısa sürede Türk halkının ilgisini çekmeyi başaran bu uygulama, desteklerinizi bekliyor. Türk girişimlerine destek vermek ve sosyal medya platformları arasında çeşitliliği sağlama amacı ile uygulamayı kullanılabilir. Bunun yanı sıra geliştirme ekibi ile iletişime geçip eksikleri, istediklerinizi ilebilirsiniz.

Sevenler için ; Sosyal Medya kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap