İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Yarış Simülasyonları İçin En İyi 3 Direksiyon Seti
Trendlerdeki Yazı

Yarış Simülasyonları İçin En İyi 3 Direksiyon Seti

maxresdefault

Direksiyon setleri yarış oyunlarında bir sporcu olabilmeniz için mutlaka sahip olmanız gereken bir donanımdır. Bunun yanında araba kullanmayı ve yarışmayı seven biriyseniz direksiyon seti olmadan yeteri kadar zevk almanız mümkün değildir. Siz de bilgisayarınız için en uygun direksiyon setini arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda yarış simülasyonları ve oyunları için kullanabileceğiniz en iyi 3 direksiyon seti inceleyeceğiz.

Logitech G29

Logitech G29

Ortalama bir performans sunan Logitech G29 ile profesyonel yarışlara katılabilir ve direksiyon setinin keyfine varabilirsiniz. Hem manuel hem F1, hem de tam otomatik kullanım yapabileceğiniz bu direksiyon seti metal kaplamasının yanında yüksek dönüş derecelerine ve ayarlanabilir yoğun FeedBack ayarlarına sahip. Üzerinde de birçok yardımcı tuş barındıran Logitech G29 ile isterseniz ETS2 gibi oyunları oynayabilir, isterseniz de yarış simülasyonlarına giriş yaparak bir yarışçı olmanın ilk adımlarını atabilirsiniz. XBOX, PS4 ve PC için uyumludur. Ülkemizdeki satış fiyatı şu an 3000-4000TL aralığında.

Thrustmaster T150 RS PRO

Thrustmaster T150 RS PRO

Profesyonel E-Sporcuların bile kullandığı, yüksek seviyeli bir donanım sayılan Thrustmaster T150 RS Pro ile oynayamayacağınız oyun ve giremeyeceğiniz yarış bulunmuyor. Bu direksiyon seti ile yarışlara bir adım önde başlayabilir ve yarışları en iyi şekilde deneyimleyebilirsiniz. Üstün FeedBack ayarları, 1080 dereceye kadar dönüş açısı sunması ve sağlam yapısı ile yıllar boyu gönül rahatlığıyla bu direksiyonu kullanabilirsiniz. Gerçek bir arabanın sahip olduğu direksiyondan daha fazlasına sahip olan T150 RS Pro, PS4, PS3 ve PC için uyumludur. Ülkemizdeki satış fiyatı ise 4000TL.

Thrustmaster T-GT

Thrustmaster T-GT

Direksiyon setlerinin babası olarak kabul edilen ve sahip olduğu özellikler sayesinde herkesi kendine hayran bırakan T-GT ile profesyonel bir yarışçı olmanın kapıları açılıyor. IRacing, Assetto Corsa, Dirt Rally gibi oyunlarda tam performans sağlayan, gerçekçilik açısından normal arabalardan farkı olmayan bu direksiyon seti istediğiniz her şeyi vermeye hazır. PS3, PS4 ve PC uyumlu olan T-GT, birçok yan donanım ile geliştirilebiliyor. Ülkemizdeki satış fiyatı ek donanımlar hariç 5500-6000TL civarında.

Bu en iyi 3 direksiyon setinin yanında satın alabileceğiniz onlarca direksiyon seti bulunuyor. Ancak sahip oldukları özelliklere ve kullanıcıya sundukları deneyimlere göre fiyatları değişebiliyor. Ülkemizde 200 ile 20.000TL aralığında direksiyon seti bulabilmek mümkün. Umarız siz de kendinize en uygun direksiyon setini bulabilir ve en kısa zamanda profesyonel bir oyuncu olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap