İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Zula Nasıl Oynanır? Zula Oynama Taktikleri

Zula Nasıl Oynanır? Zula Oynama Taktikleri

zula-nasil-oynanir

Zula oynama taktikleri, hangi haritalarda hangi silahlar kullanılmalı? Nereye pusulmalı veya nereden atak yapılmalı? Gibi soruların cevabını verir. Yukarıda verilen sorular, kaliteli bir oyun deneyiminin yanı sıra rakiplerden üstün olmanızı da sağlayacaktır. Kısaca, işleyeceğimiz taktikler şu şekilde;
⦁ En iyi silah kullanımı,
⦁ Pozisyon alımı,
⦁ Bomba kurma stratejisi,
⦁ Silaha uygun harita stratejisi,
⦁ Pusma stratejisi
⦁ Atak stratejisi

Zula oynama taktikleri ile birlikte sizler de yüksek kill sayılarına ulaşabileceksiniz. Tabi, iyi bir oyun deneyimi için ilk olarak sistem bilgilerinizi kontrol etmelisiniz.

Zula Sistem Gereksinimleri Nedir?

Stratejilere geçmeden önce bilgisayarınızın sistemini kontrol etmenizde fayda var. Çünkü, oyunda yaşayacağınız donmalar ve takılmalar, taktiklerin işe yaramamasına sebebiyet verebilir. Zula minimum sistem gereksinimleri şu şekilde;
⦁ İşletim Sistemi: Windows Vista, 10, 7, 8
⦁ İşlemci Özellikleri: Pentium 4 2.4 GHz / Athlon 2500
⦁ Bellek Özellikleri: 2024 MB RAM
⦁ Ekran Kartı Özellikleri: GeForce 5730 /Radeon 9003
⦁ DirectX Sürümü: Sürüm 9.0
⦁ Depolama Alanı: 1 GB kullanılabilir alan

Taktik 1: Zula’nın En İyi Silahlarını Kullanın

zula-oynama-taktikleri

Zula’nın en iyi silahı tartışmaları henüz devam eder ancak benim kanaatime göre; M468’dir. Son güncellemelerden sonra ortaya çıkan Aug ve Mpt-76 silahları da kullanılabilir ancak M468 kadar etkili değildir.

Zula’nın en iyi keskin nişancı tüfeği ise benim kanaatime göre Kar 98’dir. Hafif olması ve diğer keskin nişancı tüfeklerinden fazla hasar vermesi bu fikri edinmeme sebep oldu. Buna ek olarak AWP ve Cheytag’da kullanılabilir.

Taktik 2: Pozisyon Alımı

Özellikle rekabetçi modunda pozisyon alımı çok önemlidir. Çünkü, ölüm maçının aksine raunt sistemi vardır. Bu sistemde 1 kere ölürseniz diğer rauntu beklemek zorundasınız. Bu yüzden de yaşamak zorundasınız.

Zula rekabetçi taktikleri, arasında en fazla kullanılan bomba kurulum alanında pozisyon almaktır. Düşmanın geleceği yer bellidir. Bu yüzden burada birkaç takım arkadaşınızla pozisyon almanız size kazandıracaktır.

Taktik 3: Zula’da Bomba Kurma Taktiği

Zula oynama taktikleri 3.maddemiz ; rekabetçi ve klan maçları modunda bomba kurma mantığı ile ilerlenir. Bomba kuran takım eli kazanacağı için bomba kurulum alanına doğru ataklar yapılır. Tabi, yapılan bu atakların etkisi de oyunu kazandırır.
Özellikle; Safranbolu, Gaziantep Mülteci Kampı, Çin Bahçeleri ve Kale haritalarında bomba kurulum alanlarına hızlı gidiş önemlidir. Bu haritalarda bombayı önce kuran kazanır.

Taktik 4: Silaha Uygun Haritalarda Oynanmalı

Zula’daki silahlar, özellikleri bakımından farklıdır. İyi ve uzak mesafe silahları vardır. Bu silahlara göre harita seçilmelidir. Zula taktikleri arasında yer alan harita seçimi doğru yapılmalıdır.
Örneğin; Kısa mesafede etkili bir silah ile uzun mesafeli bir haritaya girmeniz intihar olabilir. Eğer, kısa mesafeli bir silahınız varsa küçük haritaları tercih etmelisiniz.

Taktik 5: Pusma Stratejisi

Zula oyun taktikleri arasında yer alan ve birçok kişinin sevmediği bir taktiktir ancak çok etkilidir. Bu taktiği yapmanız için düşmanınızın sizden açık ara iyi olması gerekir. Aksi halde tavsiye etmeyiz. Burada dikkat edilmesi gereken olay, sürekli olarak aynı yere pusmamaktır.

Taktik 6: Zula’da Atak Taktikleri

Zula’da iyi olmak için ne yapmalıyım? Sorusunu kendinize soruyorsanız ilk olarak iyi bir ekip sahibi olmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Çünkü, rekabetçi gibi ekip işi olan maçlarda toplu atak yapılır ve başarı sağlanır.

Zula oynama bakımından bireysel oyun olarak görülebilir ancak büyük başarılar ekip ile gelecektir. Sağlam bir klana girin ve atak stratejileri belirleyin. Her haritada farklı stratejiler yapın ve test edin.
Özellikle bomba kuram veya imha etme gibi konularda özel olarak taktikler oluşturun. Bu konular, oyun kazandıran konulardır.

Yerli Yapım Zula Oyunu Nedir?

Yerli oyun olarak piyasaya hızlı bir giriş yapan Türk yapımı Zula, MadByte Games tarafından geliştirilip Lokum Games tarafından dağıtılmıştır. Oyunda bulunan haritaların Türkiye’den olması ve Türk kültüründen esintiler sunması oyunun kitlesini bir hayli arttırmıştır. Oyunun kitlesinin artması ile birlikte de ödüllü olarak Zula turnuvaları organize edilmiştir.

Zula oyununu yukarıda tanıttık. Peki, Zula nasıl bir oyun?

Zula, Türk esintiler ile vakit geçirebileceğiniz online savaş oyunudur. Genel olarak Türk kullanıcıya hitap eden oyunun paneli, oyun içerisindeki telsiz konuşmaları ve karakterleri de Türkçe’dir.

Zula indirmek için buraya tıklayabilirsiniz…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap